Egy kacsa, akárhonnan is nézem, nem kétemberes adag. Viszont, ha van otthon egy darab, már megsült kacsahús, azzal gyors vacsorát lehet összedobni. Van, hogy egyszerűen lefagyasztom a már megsült kacsahúst és alkalmattán elkészítem vacsorának, de előfordul az is, hogy a kacsasütést követő néhány nap valamelyikén használom fel és nem jut el a fagyasztóig.
Szeretem a kacsa zamatos, ízes húsát, mert pikáns kínai ételt lehet belőle készíteni, ha nem akarom másnap is a sült kacsa - káposzta párosítást.
Szépen szeleteljük fel, vagy, kézzel tépkedjük tetszés szerinti cafatokra a sülthúst. Ha szükséges, szórjuk meg sóval és dörzsöljük be ötfűszer keverékkel. Vágjunk egy kis gyömbért szeletekre és 2-3 centis darabokra pár szál újhagymát.
Jó forró serpenyőben kevés olajon mindezt pirítsuk össze úgy, hogy a gyömbérrel kezdjük fél perc múlva mehet a hús, és az újhagyma csak a legvégén, hogy ropogós maradhasson.
A szósz nálam kevés hoisin szószból, pici cukorból, szójaszószból, kínai főzőborból és chinkiang-ból, azaz fekete rizsecetből állt. Ez így kissé édes, amit a pár csepp ecet enyhít, de nem szabad savanyúnak lennie, mert azt nem szereti a kacsa. Nagyon pikáns és finom. Az ételt szósszal összekeverve, vagy a szószt külön kínálva is tálalhatjuk.
Akinek ehhez a szószhoz semmi kedve a legnagyobb nyugalommal vegyen Lee kum Kee márkájú pekingi kacsaszószt, ami igen sok helyen kapható. Ázsiai üzletek, Ázsia shop a Nagycsarnok mellett, a Culinaris és kulináris kisboltok hadában is.
A sült dolgokat a mártásba tunkolva némi főtt rizzsel engem elvarázsolt, Ez a legújabb kreálmányom :-) Ha most erre azt mondja valaki, hogy macerás elkészíteni, akkor megeszem a kalapomat.
Hozzávalók
sült kacsa
gyömbér
ötfűszer keverék
újhagyma
hoisin szósz
szójaszósz
kínai főzőbor
chinkiang, fekete rizsecet
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése